Peyzaj Mimarı

Peyzaj, her yerde sıklık ile görebileceğiniz çalışmalardan bir tanesidir. Bu çalışma, doğal bir alanı bitkiler ile düzenleyerek estetik olarak iyi bir görünüme kavuşturma ve doğanın insan ile buluşmasına yönelikte oldukça gerekli bir çalışmadır. Günümüzde bir çok peyzaj firması vardır. Peki peyzaj düzenlemesi nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, genel hususlar nelerdir. Peyzaj mimarı hakkında bilgiler. Yazımızda bunları ele alacağız…

PEYZAJ’A İLK ADIM

Öncelikle bir peyzaj çalışması yaptırmak istiyorsanız bir peyzaj firması ile doğrudan iletişime geçmelisiniz. Her türlü peyzaj mimarı, düzenlenecek alanınız için sizden bir kaç bilgi isteyecektir. Öncelikle peyzaj mimarı tarafından sizden istenecek bilgilerin en başında peyzajı nereye yaptıracağınız konusu gelmektedir. Çünkü eğer yaptırmak istediğiniz alan peyzaj için uygun değilse çalışma gerçekleştirilemeyecektir. Alan bitkiler ile düzenleneceğinden bitkileri muhafaza etme konusunda duyarlı bir alan olmalıdır. Aksi taktirde hüsrana uğrayabilirsiniz.

Peyzaj mimarı, sizden uygun olan alan hakkında bilgi aldıktan sonra alanı incelemeye alacaktır. Ekibimiz bu konuda tam materyallidir. Peyzaj yaptırmak istediğiniz alan uygun malzeme ve makineler ile kontrol edilir. Uygunluğu hakkında rapor çıkartıldıktan sonra ise asıl iş başlar.

PEYZAJ DÜZENLEMESİ NASIL YAPILIR?

Peyzaj yapılacak alanın uygun olduğu tespit edildikten sonra siz müşterilerimizin nasıl bir bitkilendirme ve dekor istediği konusunda fikir alışverişi yapılır. Nasıl bir bitkilendirme ve düzen olacağı hakkında bir karar oluştuktan sonra peyzaj mimarı bu oluşumu kağıt üzerinde tasarlamaya başlayarak sizlere sunar.

Peyzaj mimarı tasarımında eklemek veya çıkartmak istediğiniz bir ayrıntı var ise ona göre düzenlenir.

PEYZAJ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

Peyzaj yaptırmak istiyorsanız şu ayrıntılara özenle dikkat etmelisiniz;

  • Peyzaj yaptırmak istediğiniz alanın uygun olması
  • Bitkilendirme için en iyi bitkilerin seçilmesi
  • Bitkilerin bakımı için uygun ortam
  • Estetiksel algıyı destekleme

Ve benzeri gibi hususlar peyzaj mimarı tarafından düzenlense de siz müşterilerimizin de bu konuda büyük rolü vardır.

Özellikle bitkilendirme konusu en hassas noktalardır. Alanınıza en uygun bitkiyi seçmelisiniz.

PEYZAJ FİYATLARI

Peyzaj fiyatları genel olarak hangi tür peyzaj ve düzenleme yaptırdığınıza göre değişen bir durumdur. Peyzaj yapılacak alanın ölçüleri yüksek ise o ölçülerde bitkiler kullanılacağından maliyet daha fazla olacaktır. Fakat yine de kesin bir fiyatı tamamen peyzaj mimarı alanı görüldükten sonra belirlenir.

Daha ayrıntılı bilgi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak