Havuzlu Bahçe Tasarımı

Havuzlu bahçe tasarımı özellikle günümüzde oldukça fazla tercih edilen tasarımlardan bir tanesidir. Havuzlar, kimi zaman girmek için kimi zaman ise estetik görüntü bakımından iyi bir görünüş elde edilmek istendiğinden kullanılmaktadır. Genel olarak süs havuzları otellerin lobilerinde, bahçelerinde veya çeşitli bölümlerinde, otel dışında ise çeşitli halka açık alanlarda kullanılmaktadır.

Havuzlu bahçe tasarımı, yapılması oldukça büyük detaylar isteyen bir tasarımdır. Çünkü havuzlar, bakımlarının zamanında yapılması gereken şeylerdir. Bakımları yapılmadığı taktirde tıkanma ve benzeri durumlar görülür.

HAVUZLU BAHÇE TASARIMI NASIL YAPILMALI?

Havuzlu bahçe tasarımı yaptırmadan hemen önce dikkate almanız gereken bazı hususlar vardır. Bu hususların en başında gelen husus bahçenin genişliğidir. Çünkü yapılacak olan havuzun alt yapısı, genişliği ve biçimi buna göre belirlenmektedir. Öncelikle bahçenizin ölçülerini almalı ve bahçenizin alt yapısının havuza göre olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz.

Bunu da bildiğiniz üzere peyzaj firmaları gerçekleştirmektedir. Peyzaj firmaları, bahçe düzenleme, havuzlu bahçe tasarımı, peyzaj çalışmaları gibi bir çok çalışma gerçekleştiren firmalardır. Özellikle günümüzde bir çok peyzaj firması bu konuda aktif olarak çalışmaktadır.

Peyzaj firmaları projelerinizi tam anlamıyla yürütür. Bahçenizin her anlamda verimli olup olmadığını veya yapılacak çalışmalara uygun olup olmadığını belirlemektedir. Anlaştığınız peyzaj firması gerekli incelemeleri yaptıktan hemen sonra kağıt üzerinde bir tasarım gerçekleştirir. Daha sonrasında gerekli fikir alış verişleri yapılarak tasarımın yapılması sağlanır.

HAVUZLU BAHÇE TASARIMI FİYATLARI

Havuzlu bahçe tasarımı fiyatları genel olarak sabit değildir. Her bahçenin kendine göre bir ölçüsü olduğundan dolayı yapılacak havuzun da biçimi değişebilir. Bu da ne kadar malzeme kullanılacağını belirleyen en büyük hususlardan bir tanesidir. Bu nedenle eğer bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız havuzlu bahçe tasarımı yapan bir peyzaj firması ile iletişime geçebilirsiniz.

HAVUZLU BAHÇE TASARIMINDA LİTA PEYZAJ!

Lita peyzaj uzun yıllardan beri bu sektörün içerisindeki öncü firmalardan bir tanesidir. Esas aldığımız en önemli noktalardan bir tanesi kullandığımız malzemelerin kalitesidir. Uzun yıllar kullanma imkanı sunan malzemeler ile yaptığımız çalışmalarımızı uzman kadromuz ve çalışanlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Bizi Arayın!

 0216 706 37 96

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz;
Peyzaj Bahçenize Ne Katar ?

 

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak