Çiçek ve Bahçecilik

Çiçek ve Bahçecilik

Doğa, su ve yeşillik insan yaşamı için oldukça önemli bir husustur. Günümüzde yüksek yapıların, otellerin ve lüks binaların artması ile beraber, doğal alanlar yavaşça yok olmakta ve insan yaşamı her geçen gün yeni tehlikeler ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle fırsat bulduğumuz her an doğa ile iç içe olmalı ve yeşillikten kopmamalıyız. Özellikle küçük çocuklarımız için sağlıklı yaşamın kapısını açan en mühim anahtar, doğa ile iç içe bir yaşamla başlayıp bunu devam ettirmektir. Bunun için atacağınız en ufak adım bile daha büyük geri dönüşlere yol açacaktır.

Bahçecilik kavramı özellikle daha kırsal alanlarda yaygın olsa da günümüzde peyzaj firmaları ve daha birçok firma çatı bahçesi, peyzaj projeleri ve yeşili korumak ve onunla iç içe yaşamak adına birçok çalışma yürütmektedirler. Özellikle küçük çocuklarımız için ideal olan çatı bahçelerini yaptıracağınız alanın iklimsel şartlarına göre yaptırdıktan sonra o alanları en doğal yaşam alanınız haline getirebilirsiniz.

 

GÜNÜMÜZDE ÇİÇEKÇİLİK

Günümüzde çiçekçilik çok güzel noktalara gelmiştir. Birçok tohum üretilmekte ve çiçek dikilmektedir. Fakat istenilen her an çiçekler ile bir arada olamamak büyük problemlere yol açabilir. Doğa ile iç içe olmanın en önemli noktası olan birbirinden mükemmel çiçekleri teraslarınıza, bahçelerinize, çatı bahçelerinize ve daha birçok alanda büyütmek üzere ekebilirsiniz.

İginizi Çekebilir;Havuzlu Bahçe Tasarımı

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak